Menu

Staromodny wystrój wnętrz

11 lipca 2015 - Dom, Mieszkanie

Chociaż dzisiaj mamy tak wiele propozycji nowoczesnego wystroju wnętrz, to jednak w niektórych miejscach nadal dominuje retro i to niekoniecznie w ciekawym wydaniu. Najczęściej dzisiaj spotkać możemy się z wnętrzami, jakie zostały urządzone jeszcze w czasach PRL-u i do tej pory możemy w nich znaleźć relikty poprzedniej epoki, więc rzeczywiście należy wziąć to pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie taką wiedzę, na jakiej nam zależy. Oczywiście nawet takie wnętrza można przerobić, by były atrakcyjne, trzeba się tylko nieco bardziej postarać.

old-spanish-style-home-design-spanish-style-kitchen-design-ideas--interior-design-hacienda

Staromodny wystrój wnętrz wiąże się głównie z tym, że starsi ludzie nie chcą zmian albo po prostu ich na to nie stać. Być może wynika to także z przywiązania do tego, na co trzeba było tak długo czekać. W końcu zdobycie mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrz kiedyś nie było takie proste jak mogłoby nam się wydawać. Trzeba zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zrozumieć, dlaczego taki styl nadal jest dość popularny. Niezwykle ważne jest to, by zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe. Czasami po prostu jesteśmy zafascynowani tamtą epoką i dzisiejsze wnętrza również w taki sposób chcemy wystylizować.

Dzisiaj także mamy meblościanki, ale przedstawiają się one zupełnie inaczej. Te stare rzeczywiście zajmowały całą ścianę. Meble były dość toporne i dominowały nad całym otoczeniem. Często, żeby zmienić coś w swoich wnętrzach, niektórzy ludzie nawet je malowali albo oklejali specjalnymi okleinami, więc rzeczywiście warto wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli się przekonać, jak takie stylizacje się prezentują. Oczywiście w takich wnętrzach pojawiały się także ogromne tapczany, fotele i podłużne ławy, często były one także rozkładane. Nie można także zapomnieć o staromodnych żyrandolach i dywanach z dość kiczowatymi wzorami. Trzeba zatem koniecznie się tym zainteresować, a wiele będziemy mogli na tym zyskać i przekonamy się, że kiedyś takie stylizacje były oczywiście szczytem marzeń i możliwości.

2 myśli nt. „Staromodny wystrój wnętrz

Marcos

Taki klasyczny styl wydaje mi się ciut zachowawczy – osobiście preferuję coś innego, bo takie łączenie starego z nowym często przynosi zaskakujące rezultaty 🙂

Odpowiedz
tomasz_mak

Magiczne wnętrze ciekawy projekt.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *